Adaptálódni, adaptálódni, adaptálódni!
Az információrobbanás (globalizációs ártalmak stb.) miatt biológiailag szinte már képtelenek vagyunk adaptálódni.
Agyunkat az evolúció nem a mostani észveszejtő információ-áramlásra találta ki. A telefon, rádió, tv, mobiltelefon, internet stb., berobbanása agyunk információs környezetében, kb., száz éve folyamatosan károkat okoz és ez kihat a családok életére.
Annyira megnövekedett az agy által feldolgozandók mennyisége, hogy ehhez BIOLÓGIAILAG ADAPTÁLÓDNI MÁR KÉPTELENSÉG.
Mivel értelmes lények vagyunk, TUDUNK VISELKEDÉSÜNKBEN ADAPTÁLÓDNI, de csak akkor, ha belátjuk, hogy meg kell tanulnunk okosabban élni az információs és kommunikációs technológiák adta lehetőségekkel."
A legtöbben nem jól élnek ezen lehetőségekkel, azaz szelektálatlanul, habzsolva veszik be az infókat. Nincs az a legfőbb irányító szerv, amelyik rendszeres agyújrahangolás nélkül ezeket megfelelően - érzelmi és motivációs impulzusokkal társítva -, súlyozottan el tudja tárolni! Akkor pedig nem lesz belőlük egyetlen eredeti gondolat sem...
"Ha csak szörfözgetünk a neten, elveszítjük a primer motivációt és az érzelmi viszonyulást - amitől állandósul a sikertelenség-érzése és a frusztráció is. Ezek krónikus stresszállapotot hoznak létre – ami melegágya a depressziónak, szorongásnak, pániknak.
Ha egyre kevesebb az élő kapcsolatunk, mert a neten lógunk, ha nincs társaságunk, mert gépen keresztül figyeljük a világot, érzelmileg kiüresedünk, érzékszerveink eltompulnak!
Agyunk minden sejtjét használjuk. Ha egyetlen agysejtünk nincs ingerületben, akkor az "kipurcan". Annak érdekében, hogy agyunk megfelelően feldolgozhasson és tárolhasson, hatékonyabban, összhangban kellene tudni használni.”
Agyunkat pihentetni, tornáztatni és kikapcsolni szükséges, hogy újraszervezhesse a működését, hogy képes legyen feldolgozni azokat az információkat, amikkel éjt nappallá téve bombázzuk.
"Ha nem adunk időt az agynak arra, hogy a belső világunk impulzusait bevonzhassa a tudattartalmunk kialakításába, akkor ezek csak felszínesen tárolt impulzusok lesznek, nem lesz rajtuk „kapaszkodó”, amin keresztül beirányíthatnánk a tudatos gondolkodás folyamatába." /Forrás: Freund Tamás agykutató/
Mennyivel több figyelmet kap agyunknál egy autó, egy épülő ház stb.! Ki gondol az ember lelki egyensúlyára? Az autónkat műszakiztatjuk, házunkat generáloztatjuk, még ha közben roskadozunk is a stressz-terhektől otthon, az iskolában, a munkahelyen...
Harmóniára fel!
Kevevári M. Katalin
humán kísérő, az agyújrahangolás megalkotója
XVII. ker., Ferihegyi út 100.
Tel.: 06.70.7764770